Girişimciler ve Yatırımcılar “12. Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma Etkinliğinde Bir Araya Geldi

Girişimciler ve Yatırımcılar “12. Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma Etkinliğinde Bir Araya Geldi

 

Teknopark İstanbul’da “Görsel ve Sanatsal Teknolojiler” alanında çalışmalarını sürdüren girişimciler, Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma etkinliği yatırımcıların karşısına çıktı. Cube Beyoğlu Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte yatırımcılar ve girişimciler bir araya gelerek projelerini sundular.

 

Derin teknoloji girişimcileri, Ar-Ge mühendisleri, kurumsal şirketler ve üniversitelere ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul, Kuluçka Merkezi: Cube Incubation aracılığı ile hem girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine destek veriyor hem de sermaye desteği bulmaları için girişimciler ve yatırımcılar arasında köprü görevi görüyor. Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden biri olan Teknopark İstanbul, düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinlikler yoluyla girişimcilerin projelerini yatırımcılar ve iş dünyasının önde gelen firmalarıyla buluşturarak; projelerinin satışa dönüşmesi, satışlarının ölçeklenmesi ve yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlıyor. Bu amaçla Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığıyla geleneksel olarak ‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinlikleri düzenleyen Teknopark İstanbul, bu etkinliklerin 12.’sini ‘Görsel ve Sanatsal Teknolojiler’ odağında Cube Beyoğlu’nda gerçekleştirdi.

 

100’den fazla girişimci sunumu, 1400’den fazla katılımcı

 

Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile düzenlenen Açık Kapı Etkinliği, girişimcilerin yenilikçi projelerini tanıttığı ve yatırımcılarla buluştuğu teknoloji ekosisteminin büyümesi ve yeni fikirlerin geliştirilmesi için önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Teknopark İstanbul’un Türkiye’nin kendi tematik alanında ilk uydu kuluçka merkezi olan Cube Beyoğlu’nda 12.’si düzenlenen etkinliğin odağında “Görsel ve Sanatsal Teknolojiler” vardı. 2022 yılından beri düzenli bir şekilde farklı tematik alanlarda 12 kere gerçekleşen Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma etkinliklerine 1400’den fazla katılımcı katıldı. 100’den fazla girişimci sunumu ile yenilikçi projelerin geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına imkan sağladı.  Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation aracılığı ile düzenlenen Açık Kapı Etkinliğinin 13.’sünün ise “Mikromobilite ve Elektrikli Araçlar” odağında olacak.

 

‘Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma’ etkinliğinde projelerini sergileyen Teknopark İstanbul girişimleri şunlar:

  • Base Bros: Artırılmış Gerçeklik (AR), Sanal Gerçeklik (VR), Karma Gerçeklik (MR) ve 3D Teknolojileri üzerine projeler geliştirmektedir. 
  • Gazulive: Türkiye’nin ilk Canlı yayın platformu olup seviyeli sohbetlerin ve arkadaşlıkların kurulduğu sosyal medya uygulamasıdır. 
  • Misclick Games: Pazar standartlarını yeniden yazmayı vizyon edinmiş, (PC/konsol) üzerine video oyunlar geliştirmektedir. 
  • Orbina.ai: Kelimelerle ifade edilen fikirleri gerçekçi görüntülere ve sanatsal içeriklere dönüştüren ve oluşturulan içerikleri sosyal medya taslağına giydirdikten sonra kullanıcılar adına otomatik olarak paylaşan bir yapay zeka ajansıdır. 
  • Scalar Vision: 3D ve AR/VR teknolojileri üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. 
  • toruk MAGIC™ Deep Tech: Maliyetlerinizi düşürürken, kazancınızı artıran butik dijital pazarlama yöntemi MAGIC™ ‘in keşif veridir. İnovatif ve progresif, derin teknoloji içeren kiralanabilir yazılım ürünleri geliştirmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x