Bu Popüler Altcoin Google ve Amazon’la Dev Ortaklık Kurdu!

Google Cloud’un BigQuery’si Solana’yı entegre ediyor. Böylece, Blockchain arşiv verileri ve analizleri hakkında gelişmiş bilgiler sunacak. Bu arada, Amazon Web Services (AWS) Solana node’larını platformuna tanıttı. BU gelişmeler son zamanların gözdesi olan altcoin projesi için arka rüzgar sağlıyor.

Solana, Google Cloud’un BigQuery platformunda yayına giriyor

Google Cloud, Solana’yı BigQuery veri analitiği hizmetiyle entegre etti. Böylece, altcoin Solana tabanlı verilere erişimi kolaylaştırdı. Ayrıca, 20. Blockchain ağına desteğini genişletti. İlk olarak Lizbon’daki Breakpoint 2022’de duyurulan açıklamaya göre, Solana’nın BigQuery’ye dahil edilmesi, Blockchain’in analitiklerine ilişkin gelişmiş bilgiler sağlamayı amaçlıyor. Google Cloud web3 lideri Nalin Mittal, Solana desteğinin ilk çeyrekte hayata geçmesini beklediğini söyledi. Solana Vakfı İcra Direktörü Dan Albert ise verdiği demeçte, şu hususlara dikkatleri çekti:

Google Cloud’daki ekip bunu canlı yayına geçmeden önce yapmaya kararlıydı. Bu nedenle veri setini tamamlamak ve on-chain neler olup bittiğine dair kapsamlı bir genel bakış yakaladığından emin olmak için daha fazla zamana ihtiyaç duydu.

Google Cloud’la işbirliği altcoin için ne anlama geliyor?

BigQuery, Google Cloud’un yerleşik makine öğrenimi, yapay zeka ve iş zekasına sahip sunucusuz veri ambarı. Ayrıca, kullanıcıların geniş veri kümelerini sorgulamasını sağlıyor. Dan Albert açıklamasında ayrıca şu konulardan bahsetti:

Solana ekosistemi hızla büyüyor ve her gün yeni inovasyonlar, veriler ve içgörüler üretiyor. Bu muazzam büyümeyle birlikte Solana topluluğunun ve web3 endüstrisinin genelinin ağımızda üretilen içgörü ve verilere hızlı ve kolay erişim ihtiyacı da artıyor. Ayrıca, Vakfın Google Cloud’un Solana’yı daha erişilebilir, şeffaf ve açık hale getirmesine yardımcı olmasından gurur duyuyoruz.

Solana Vakfı, geliştiricilerden işletmelere ve bireysel kullanıcılara kadar herkesin işlemler, NFT basımı, cüzdan etkinlikleri ve daha fazlasıyla ilgili karmaşık soruları yanıtlamak için altcoin Solana’daki verileri sorgulayabileceğini söyledi. Ekosistem, BigQuery’nin yanı sıra Google’ın Bigtable dağıtık veri depolama hizmetinden de yararlanıyor. Şimdi, Solana ağındaki arşiv verilerine de erişim sağlama imkanı elde etti.

Solana node’ları Amazon Web hizmetlerinde kullanıma girdi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, E-ticaret devinin bulut bilişim kolu olan Amazon Web Services (AWS), Solana node’larını resmi olarak sistemine entegre etti. Bu hamle AWS’nin kripto para ve Blockchain sektörlerinin artan taleplerini karşılama stratejisini yansıtıyor. Bu entegrasyon sayesinde geliştiriciler artık ölçeklenebilirliği ve hızlı işlem kabiliyetleriyle tanınan bir Blockchain platformuyla etkileşim kurmak için AWS’nin altyapısından yararlanabilecek.

Solana node’larının AWS’ye entegrasyonu, geliştiriciler için hayati öneme sahip. Çünkü, onlara Blockchain projelerini dağıtmak ve yönetmek için sağlam ve güvenilir bir altyapı sağlıyor. AWS’nin küresel veri merkezleri ağı, altcoin projesinin node’ları için optimum çalışma süresi ve performans sağlıyor. Böylece, olası ağ gecikmelerini veya kesintilerini azaltıyor. Buna ek olarak, AWS’nin izleme ve yönetim araçları paketi sayesinde geliştiriciler node sağlığı ve performansı hakkında gerçek zamanlı içgörüler elde ediyor. Böylece, hızlı sorun giderme ve optimizasyon imkanına ulaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x