ABD alarma geçmişti, okullar bile kapatılmıştı…2 haftadır her yerde aranan katili kahraman köpek Yoda yakaladı!

Nisan 2021’de 33 yaşındaki eski kız arkadaşı Deborah Brandao’yu çocuklarının gözleri önünde 38 yerinden bıçaklayarak öldüren ve birinci derece cinayetten müebbet hapis cezasına çarptırılan 34 yaşındaki Brezilya vatandaşı Danelo Souza Cavalcante, 31 Ağustos’ta ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Chester County Cezaevi’nden kaçmayı başarmıştı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ ALARMA GEÇTİ, EĞİTİME ARA VERİLDİ
Cezaevinin güvenlik kameralarına yansıya görüntülerde mahkumun cezaevi avlusundaki duvarlardan tırmanarak kaçtığı görülürken, güvenlik güçleri ‘son derece tehlikeli’ olduğu vurgulanan katili bulmak için adeta alarma geçmişti.

Geniş çaplı arama çalışmaları nedeni ile bölgede eğitime arar verilirken, polis halkı uyararak kapılarını kilitli tutmalarını ve mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmamalarını istemişti.

2 HAFTA BOYUNCA ABD GAZETELERİNİN MANŞETLERİNİ SÜSLEDİ

Bölge sakinlerinin korku dolu günler geçirmesine neden olan ve her gün ABD gazetelerinin manşetlerini süsleyen 2 haftalık firar düne sona erdi.

Termal görüntüleme kamerasıyla donatılmış bir uçağın yaptığı taramalar sırasında ısı sinyali alması ile harekete geçen kolluk kuvvetleri, uçağın işaretlediği bölgeyi güvenlik altına alıp taramalara başladı.

Fotoğraf: Twitter.com/USBPChiefSOG

Pensilvanya Eyalet Polisi Yarbay George Bivens, düzenlediği basın toplantısında ekiplerin son derece dikkatli haraket ettiğini vurgulayarak Cavalcante’nin son ana kadar etrafının sarıldığını fark etmediğini söyledi.

SÜRÜNEREK KAÇMAYA ÇALIŞTI, POLİS TEK EL ATEŞ ETMEDEN YAKALADI

Bir evin garajından çaldığı tüfekle gezdiği öğrenilen zanlı, polislerin geldiğini fark edince çalıların ve ağaç parçalarının altına girdi ve sürünerek kaçmaya çalıştı ancak arama çalışmalarına katılan K-9 polis köpeği Yoda onu fark etti.

Köpeğin ısırarak yakaladığı katil teslim olmak zorunda kalırken, polis de 2 haftadır aradığı zanlıyı tek bir el ateş etmeden yakalamış oldu.

Fotoğraf: Twitter.com/USBPChiefSOG

KAHRAMAN YODA

ABD medyasına yansıyan görüntülerde ‘kahraman’ olarak ilen edilen K-9 köpeği Yoda etkisiz hale getirilen Cavalcante’nin ayak ucunda beklerken görülüyor.

Saklandığı yerden çıkarılan firari ise el ve ayak bilekleri kelepçeli ve ayakları çıplak olarak kaldırımda beklerken oldukça hırpalanmış ve yaralanmış görünüyordu.

Katil polis arabasına götürülürken çevrede büyük bir kalabalığın olduğu, bazılarının ellerinde kameralarla fotoğraf çektiği bazılarının ise polise tezahürat yaptığı görüldü.

ABD Sınır Devriyesinde görev yapan, 4 yaşındaki Belçika Malinois köpeği Yoda bugün ABD medyasının en çok konuşulan konu başlığı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x