Red Dead Redemption 3 onaylandı! Ama hemen heyecanlanmayın

Rockstar’ın son yıllardaki iki büyük serisi Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption, oyuncuları büyülemeye devam ediyor. Şirket halihazırda GTA 6 üzerinde çalışıyor olsa da, Red Dead Redemption 3 duyurusu beklenmedik bir isimden gelmiş olabilir.

Rockstar’ın sahibi, RDR 3’ün yıllar sonra çıkacağını söyledi

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two, yatırımcılar yeni bir toplantı düzenledi. Toplantıda ortaya çıkan bilgilerden ise Red Dead Redemption serisinin üçüncü yapımının geliştirilmekte olduğu doğrulandı. Ancak şirket yöneticisine göre RDR 3, yakın zamanda çıkış yapmayacak.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, yatırımcılara yaptığı açıklamada Red Dead Redemption’ı James Bond ile karşılaştırdı. Zelnick, “Eğer bir seri gerçekten harikaysa, devam edecektir. Bence Red Dead Redemption’ı da onlardan biri” ifadelerini kullandı.

Zelnick ayrıca RDR gibi büyük yapımlarda “beklenti yaratmak için” acele edilmediği konusunda yatırımcılara uyarıda bulundu. “Olağanüstü olduğunu düşündüğümüz bir şey yapmak için zaman ayırıyoruz ve aynı zamanda belirli serileri kasıtlı olarak dinlendiriyoruz. Böylece o seriye yönelik bastırılmış talep oluşuyor” dedi.

Serinin son oyunu Red Dead Redemption 2, sekiz yıllık bir bekleyişin ardından 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. İlk oyuna kıyasla hem PC hem de konsol için geliştirilen bu yapım, tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olarak görülüyor.

Rockstar Games şu anda Grand Theft Auto 6’nın geliştirilmesine odaklanmış durumda. GTA 6’nın 2024-25 yılında çıkacağını düşünürsek, yeni bir RDR oyununun piyasaya sürülmesine muhtemelen yıllar var. Hatta ilk tahminler 2030’ları bulacağı yönünde.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x